Szegeden a Dugonics András Piarista Gimnáziumban került megrendezésre 2022. március 18-án a Görgey Artúr történelemverseny az általános iskolák 7-8. osztályosai számára.
Iskolánkat Kapás Laura Mónika és Provics Jázmin 7. osztályos tanulók képviselték. A csapat tagja volt még Gyöngyösi Hanna (7. osztály), aki a szegedi fordulóban betegség miatt nem tudott részt venni, de az előzetes feladatokból aktívan kivette részét. A benevezett 15 csapat közül diákjaink a 7. helyezést érték el. A versenyre érkeztek csapatok Romániából és Szerbiából is.
A verseny témája: Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc története. A verseny célja: méltó emlékezés a forradalom és szabadságharc hőseire.
A versenyen való részvétel előfeltétele egy beküldendő feladat (1. forduló) teljesítése, egy rövid, maximum 3 perc időtartamú kisfilm elkészítése volt. Csapatunk a kiskunmajsai Petőfi Sándor-szobrot mutatta be, valamint Petőfit, mint forradalmárt.
A második fordulóra való készülés során komoly szakirodalmat, hadászati ismereteket is tartalmazó könyveket kellett tanulmányozni a lányoknak. Úgy gondolom, diákjaink derekasan helytálltak, szép eredményt értek el annak ellenére, hogy a szegedi fordulóban létszámhátrányban voltak.
Juhászné Szekeres Ildikó, felkészítő nevelő