„Azt az örömöt, élményt, amit egy nehéz feladat megoldása után érzünk, nem pótolja az, ha valaki elmondja nekünk a megfejtést.” (Róka Sándor)

24 iskolából 81 alsó tagozatos tanuló próbálkozott a gondolkodtató matematikafeladatok megoldásával 2024. május 14-én a Csólyospálosi Általános Iskolában. A feladatokat Juhász Nándor, nyugdíjas matematika szakos tanár írta, állította össze.

Ha esetleg a feladatok nehézséget okoztak, akkor élményt nyújtottak a foglalkozások (népi játékok az udvaron, kézműves foglalkozások, filmvetítés), amíg a pedagógusok kijavították a gyerekek megoldásait. Köszönjük a verseny lebonyolításában segítséget nyújtó más iskolából érkező pedagógusok közreműködését is!

Minden résztvevő gyermek és az őket felkészítő pedagógus emléklapot kapott, az 1 – 3. helyezettek oklevelet és könyvutalványt vehettek át. Iskolánk tanulói dobogóra ugyan nem állhattak ezen a napon, de remekül megállták a helyüket, és képviselték iskolánkat.
Gratulálunk minden résztvevőnek!

2. évfolyamversenyzőiskolafelkészítő pedagógus
1. helyezettBíró EmmaKálvin téri Református Általános Iskola, MakóBinecz Andrea
2. helyezettAntal ÁronFábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola, FábiánsebestyénPintér Anita
3. helyezettKakuja GergőSZTE Gyakoró Gimnázium és Általános Iskola, SzegedRózsa Zita

3. évfolyamversenyzőiskolafelkészítő pedagógus
1. helyezettKeresztúri HannalizaKálvin téri Általános Iskola, MakóPappné Lencsés Andrea
2. helyezettKukovecz GyörgySZTE Gyakoró Gimnázium és Általános Iskola, SzegedÖzvegy Judit
3. helyezettHimer Olivér MaximMórahalmi Szent László Katolikus Általános IskolaEnginé Ábrahám Katalin

4. évfolyamversenyzőiskolafelkészítő pedagógus
1. helyezettKappel DánielSZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola, SzegedKiss Ilona
2. helyezettPánczél OlíviaKálvin téri Református Általános Iskola, MakóVörösné Hős Erika
3. helyezettSzabó Viktória DorkaSzegedi Petőfi Sándor Általános Iskola Bálint Sándor TagiskolájaFodorné Kiss Magdolna

Iskolánkat képviselte:

2. osztályból: Kun Zoé, Dudás Márton

Felkészítő pedagógus: Halácsiné Maximilán-Tóth Ágota

3. osztályból: Sólya Villő, Vajger Dávid

Felkészítő pedagógus: Juhászné Szekeres Ildikó

4. osztályból: Hegedűs Bence, Kertész Balázs

Felkészítő pedagógus: Provicsné Csoma Tünde.

Juhászné Szekeres Ildikó

szervező

Kategóriák: Hírek

Az Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Csólyospálosi Tagintézménye (6135 Csólyospálos, Kossuth L.u.58.) beiskolázási körzete: Csólyospálos község közigazgatási területe