Iskolánk 2017. januárjában adott be pályázatot Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím elnyerésére. Az Oktatási Hivatal által kiírt pályázaton – a Pedagógiai Oktatási Központ és a bíráló bizottság javaslatai alapján – az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese a rendkívül magas szakmai színvonalú pályamunkák közül a Csólyospálosi Általános Iskolát érdemesnek ítélte az „Oktatási Hivatal Bázisintézménye” cím viselésére.

A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra. Olyan intézmény, melyben az adott szolgáltatási területhez kapcsolódó jó gyakorlat eredményesen működik mesterpedagógus vagy mesterpedagógus szaktanácsadó, illetve az intézményvezető által kijelölt pedagógus közreműködésével.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím nagy erkölcsi elismerés számunkra, hiszen eddigi tevékenységünk és eredményeink alapján nyertük el. Viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára, hiszen intézményünk, pedagógusaink munkájának elismerése, amely további sikeres szakmai munkára sarkall bennünket, a jó gyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.

A bázisintézmény jógyakorlatai:

Iskolanyitogató

Játékos angol- tevékenységközpontú nyelvtanulás

Hurrá! Matekóra- Kooperatív technikák és IKT eszközök használata a matematikaórákon

RELAX-MÁNIA – testednek, lelkednek helyre kell állnia – stressz-és feszültségoldó módszer bevezetése

Számtalan jó gyakorlattal rendelkeznek még kollégáink egyéb területeken is, amelyekkel a kerettantervben meghatározott nevelési területek mindegyikét igyekszünk lefedni.

 

Kapcsolattartó:               Geráné Kullai Melinda

Telefon: 77/486-036

Email: igazgatosag@altisk-cspalos.sulinet.hu