Iskolánk az idei évben ismét pályázatot adott be az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím elnyerésére. A bíráló bizottság a Csólyospálosi Általános Iskolát érdemesnek ítélte e cím viselésére, így 2017-től folyamatosan tagjai lehetünk az országos bázisintézményi hálózatnak.

Cél, hogy az „OKTATÁSI HIVATAL BÁZISINTÉZMÉNYE” címet elnyert intézmények bázisintézményi tevékenységükkel katalizálják a pedagógiai szakmai közélet fejlődését, segítsék elő a Pedagógiai Oktatási Központok (POK) által biztosított pedagógiai-szakmai szolgáltatásokhoz való méltányos hozzáférést, valamint támogassák a hálózatos tudásmegosztást.

Megosztjuk működő jó gyakorlatainkat, műhelymunkák, bemutató órák, tanulmányi és tehetséggondozó versenyek, pedagógus továbbképzések számára helyszín és lehetőség biztosításával növeljük az illetékességi területükön működő köznevelési intézmények pedagógiai eredményességét, szakmailag támogatjuk a tartósan alulteljesítő köznevelési intézmények szakmai tevékenységét, az ott folyó nevelő-oktató munkát.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím nagy erkölcsi elismerés számunkra, hiszen eddigi tevékenységünk és eredményeink alapján nyertük el. Viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára, hiszen intézményünk, pedagógusaink munkájának elismerése, amely további sikeres szakmai munkára sarkall bennünket, a jó gyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.

A bázisintézmény jó gyakorlatai:

Iskolanyitogató

Játékos angol- tevékenység-központú nyelvtanulás

Hurrá! Matekóra- Kooperatív technikák és IKT eszközök használata a matematikaórákon

RELAX-MÁNIA – testednek, lelkednek helyre kell állnia – stressz-és feszültségoldó módszer bevezetése

Számtalan jó gyakorlattal rendelkeznek még kollégáink egyéb területeken is, amelyekkel a kerettantervben meghatározott nevelési területek mindegyikét igyekszünk lefedni.

Kapcsolattartó:               Geráné Kullai Melinda

Telefon: 77/486-036

Email: igazgatosag@cspiskola.hu

Az Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Csólyospálosi Tagintézménye (6135 Csólyospálos, Kossuth L.u.58.) beiskolázási körzete: Csólyospálos község közigazgatási területe