Minden évben október 4-én kicsit nagyobb figyelmet fordítunk a vadon élő és háziállatainkra.

Elgondolkodunk azon, hogy felelős, jó gazdik vagyunk-e számukra. Megháláljuk azt a sok szeretetet, vigasztalást, boldogságot, amit tőlük kapunk.

A legtöbbünk számára házi kedvenceink nemcsak legjobb barátaink, hanem néha társak, és családtagok is.

Október 7-én délután a gyerekek behozhatták kedvenc háziállatukat és bemutathatták társaiknak, milyen gazdik is Ők. Nagyon sok állatot ismerhettünk meg: óriáscsigát, papagájokat, kacagó gerléket, nyuszikat, patkányt, teknősöket, cicákat és még egy süni is megtisztelte rendezvényünket.

A legtöbb képviselője a kutyáknak volt. Kiderült, hogy a gyerekek kedvence a tacskó. Ők képviselték a legnagyobb számban a kutyusokat, rögtönöztünk is egy gyors kutyabemutatót.

Két aranyos póni is vendégünk volt, egyikük bemutatta az akadályugró tudását is.

Köszönjük mindenkinek, hogy behozta és megmutatta nekünk kedvenc háziállatát, és azt, hogy a szabályok betartásával sikerült egy örömteli és boldog délutánt szervezni állatnak, embernek egyaránt.

Kónya Imola

Az Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Csólyospálosi Tagintézménye (6135 Csólyospálos, Kossuth L.u.58.) beiskolázási körzete: Csólyospálos község közigazgatási területe