Iskolánkban hagyománnyá vált, hogy a ballagó 8. osztályos tanulók emlékül, gondolva az utánuk következőkre, az iskola környezetére, és nem utolsó sorban a környezettudatosságra felhívva a figyelmet fát ültetnek az iskola udvarán. Idén egy vadgesztenyével egészült ki a szép zöld udvar, amely reményeink szerint piros virágaival néhány éven belül gyönyörködteti majd az itt tanulókat és dolgozókat.

Provicsné Fodor Nóra

„Ültess fát!

Hogyha mást nem,

lombot ád.

Árnyékában megpihenhetsz,

gondot ő visel reád.

Jó tavasszal nyit virágot,

messze érzed illatát.

Kis madárka száll reája,

ingyen hallgathatod szavát.

Ültess fát!”

(Jókai Mór)

Kategória: Hírek

Az Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Csólyospálosi Tagintézménye (6135 Csólyospálos, Kossuth L.u.58.) beiskolázási körzete: Csólyospálos község közigazgatási területe