A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium humán tagozata és a Móra Ferenc Múzeum tehetséggondozó történelemversenyt hirdetett 7. és 8. osztályos – magyarországi és határon túli – diákok részére.

A verseny témakörei

1. Reformkor, forradalom és szabadságharc – Magyarország története 1820 és 1849 között

2. Boldog békeidők és a nagy háború – Magyarország története 1867 és 1918 között.

A diákoknak két fordulóban a megadott témakörökből egy-egy feladatsort kellett megoldaniuk internetes felületen.

Gyöngyösi Hanna a Csólyospálosi Általános Iskola 7. osztályos tanulója ezen a versenyen 16. helyezést ért el az 51 induló közül, amiért emléklapot és könyvjutalmat vehetett át Szegeden a Móra Ferenc Múzeumban az eredményhirdetésen.

Juhászné Szekeres Ildikó

Kategória: Hírek

Az Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Csólyospálosi Tagintézménye (6135 Csólyospálos, Kossuth L.u.58.) beiskolázási körzete: Csólyospálos község közigazgatási területe