“Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.

E verseny célja, hogy segítse a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat. Pár év kihagyása után iskolánkból két 6. osztályos csapat nevezett be e megyei szintű versenybe. Hétről hétre készültünk, gyakoroltunk, majd november 12-én elérkezett a verseny napja, pár nap elteltével pedig már az elért eredmények közlése. Nagy volt az izgalom, ugyanis a benevezett 42 csapatból a 6/B osztályosaink díjazottak lettek. Ez azt jelenti, hogy az első 6 csapat helyezési sorrendjét nem közlik, csak az eredményhirdetés napján. Idén sajnos a járványhelyzet miatt a gyerekeket nem hívták meg erre az eseményre, a jól megérdemelt jutalmat (oklevél, póló) november 25-én, csütörtökön lehetett átvenni Kecskeméten. Ekkor derült ki, hogy a mieink az előkelő 3. helyen végeztek. A 6/G-sek csapata sem szégyenkezhet, hiszen ők is szépen teljesítettek, a 42 csapat közül ők a 20.-ak lettek. Elért eredményeink értékét tovább növeli, hogy ezen a versenyen elsősorban városi iskolák (Kecskemét, Kiskunfélegyháza stb.) csapatai mérkőztek egymással. Büszkék vagyunk diákjainkra, akik méltóképpen képviselték kisiskolánkat ezen a megmérettetésen.

Á. Furus Jánosné magyartanár

6/B-sek csapata balról jobbra: Kapás Viola, Szennai Heléna, Lendvai-Barka Flóra, Hegedűs Richárd
6/G-sek csapata balról jobbra: Fürdős Lili, Provics Regina, Nagy Sára (a képről hiányzik Nagy Nóra)
Kategória: Hírek

Az Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Csólyospálosi Tagintézménye (6135 Csólyospálos, Kossuth L.u.58.) beiskolázási körzete: Csólyospálos község közigazgatási területe