Net-Mese című online meseíró versenyre nevezett iskolánk két 5. osztályos tanulója, Czinkóczi Laura és Provics Jázmin. A pályázati kiírásnak megfelelően olyan történetet kellett írniuk, amely bármilyen különös vagy hétköznapi csodáról szól, illetve természetfeletti, csodás lények szerepelnek benne. A beérkezett pályaművek közül 47 mese felelt meg a megadott feltételeknek, azok közül választotta ki a 3 fős zsűri pontozással a legjobbakat. Diákjaink meséi elnyerték a bírálók tetszését, hiszen a maximális 50 pontból Laura 45 ponttal a 3. helyen végzett, Jázmin alig lemaradva 42 ponttal a 6. legjobb mesét küldte be. Szívből gratulálok mindkettőjüknek az alapos munkához, és arra biztatom őket, hogy ne hagyják abba az írást, a nyári fordulóba is nevezzenek.

Á. Furus Jánosné magyartanár

Kategória: Hírek