A zene világnapja alkalmából énekelt az egész iskola.
Jehudi Menuhin hegedűművész javaslatára nyilvánította az UNESCO október elsejét a zene világnapjává 1975-ben.
“Arra szeretnék buzdítani minden várost,falut és országot,h.rendezzen sokféle zenei eseményt ezen a napon. Örülnék,ha nem csak koncerteken,rádióműsorokban szólalnának meg régi és főként mai művek,hanem spontán megnyilvánulásként utcákon és tereken is muzsikálnának énekesek,kórusok,jazz-zenészek és a komolyzene legjelentősebb előadói.” – mondta Menuhin 1975-ben köszöntőjében. Ezen felbuzdulva arra gondoltunk,mi az iskolában énekeltetünk meg mindenkit. Majdnem 200-an daloltuk együtt a Szélkiáltó együttes kánonját. Felemelő érzés volt!
“Szelet kiabálunk és az minden álmunk,hogy te is énekelsz velünk.
Szélben jár a dallam, és minden kis dalban együtt énekelünk.” (Szélkiáltó Együttes)

Kategória: Hírek