A versmondás más elnevezéssel szavalás, versek, költemények művészi igényű előadását jelenti. A versmondó közvetíti a költő gondolatát, de egyben a versmondó saját élményét is bemutatja. A Csólyospálosi Általános Iskola alsó tagozatos diákjai igazán ügyesen, művészien adták elő a verseiket a február 28-án a Könyvtárban megrendezésre kerülő versenyen, összesen 32-en.
Az 1 – 2. osztályosok mezőnyében:

  1. helyezett: Balázs Gergő, Rácz-Fodor Nóra 1. osztályos tanulók
  2. helyezett: Jójárt Zorka, Német Zsanett 1. osztályos tanulók
  3. helyezett: Fodor Julianna 1. osztályos tanuló

     Ördög Jázmin 2. osztályos tanuló (Felkészítő pedagógus: Lakatos Anikó.)

            Különdíjat kapott: Lendvai-Barka Ábel 1. osztályos tanuló

(Az 1. osztályosok felkészítő pedagógusa: Masáné Szekeres Ildikó.)

A 3 – 4. osztályosok mezőnyében:

  1. helyezett: Szennai Heléna, Kapás Viola 3./Á osztályos tanuló

(Felkészítő pedagógus: Halácsiné M. Tóth Ágota.)

2. helyezett: Provics Regina 3./T osztályos tanuló

(Felkészítő pedagógus: Provicsné Csoma Tünde.)

3. helyezett: Farkas Kira Fanni 4. osztályos tanuló

(Felkészítő pedagógus: Juhászné Szekeres Ildikó.)

Az ásotthalmi Kiss Ferenc Általános Iskolában megrendezésre kerülő kistérségi szavalóversenyen az első helyezettek képviselték iskolánkat. Balázs Gergő versmondását különdíjjal jutalmazták. Szennai Heléna 3. helyezést ért el.

Kategória: Hírek