A Kinder+SPORT programot a Ferrero Magyarország a tömegsport támogatására, népszerűsítésére hozta létre, ezen belül is kiemelt figyelmet fordítva a fiatalokra, az általános iskolás korosztályra. A legfontosabb cél a rendszeres testmozgás megszerettetése a gyerekekkel. A versenyre az ország több száz iskolája közül sorsolták ki a Csólyospálosi Általános Iskolát, és került be a szerencsés 64 iskola közé. Az első igazi megmérettetésre a tavasz során kerül sor, ekkor rendezik meg a regionális elődöntőket, ahol eldől, hogy mely iskolák küzdhetnek meg egymással a Kinder+SPORT program középdöntőiben, majd az országos döntőben. Az első helyezettek 1 200 000, a második helyezettek 800 000, a harmadik és negyedik helyezettek 500 000.- forint támogatásban részesülnek. Az intézmények a nyereményeket tornatermük felszerelésére, gyerekeknek szervezett sportprogramokra és sporttáborozásra fordíthatják, illetve külön megállapodás alapján hozzájárulást kaphatnak tornatermük felújításához, hogy az aktív sport későbbi életük során is a mindennapok része legyen. A csapatot 14 alsós diák alkotja, akik hetente külön Kinder+Sport edzésen vesznek részt az iskolában, így készülve az első versenyre. A játék során már most sok sportszerrel gazdagodott iskolánk.

Pölös Gábor

testnevelő

Kategória: Hírek