A Szegedi Szakképzési Centrum Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma háromfordulós matematikaversenyt hirdetett a matematikában tehetséges 8. osztályos tanulóknak. A versenyt Szeged és vonzáskörzetében hirdették meg. Iskolánkból Menyhárt Dominik és Szabó Bence indult neki a megmérettetésnek. Az első két forduló után az első 20 legjobb feladatmegoldót hívták be a döntőbe, amelyre Dominik is meghívást kapott. A szegedi középiskolában kellett a 20 behívott tanulónak egy újabb feladatsort megoldania, majd az első 8 kapott meghívást az ünnepélyes eredményhirdetésre, amelyre a középiskola nyílt napján, január 10-én került sor. A tavalyi évhez hasonlóan ismét sikerült dobogós helyezést elérnünk. Menyhárt Dominikot, iskolánk 8. osztályos tanulóját az előkelő II. helyezéssel díjazták ezen a napon. Eredményének fényét növeli, hogy a 20 behívott tanuló között olyan tanulók is voltak, akik emelt szinten, heti hat órában tanulják a matematika tantárgyat. A díjazottak közé 4, a matematikát emelt szinten tanuló diák jutott be, Dominik közülük 3-at maga mögött hagyott.

Eredményéhez szívből gratulálunk, továbbtanulásához sok sikert kívánunk!

Dávidné Bognár Beatrix