Az idei már a negyedik tanév, melynek során intézményünk egyes tanulócsoportjai boldogságórákon játékos, élményszerű foglalkozások keretében ismerkednek a boldogság összetevőivel. A program célja, hogy erősítsük a gyermekek pozitív életszemléletét, olyan gyakorlati ötleteket adjunk nekik, melyek hozzájárulnak a kudarcok, nehézségek feldolgozásában. Lehetőséget adnak ezek az alkalmak az érzelmek kifejezésére, őszinte beszélgetésekre, konfliktusok oldására, a közösség és a személyiség formálására egyaránt.

Minden tanév végén a boldogsagora.hu weboldalra feltöltött beszámolókkal, elkészült kreatív munkák, rajzok, fotók, írások, videók feltöltésével igazoljuk azt, hogy a program tíz hónapján keresztül feldolgoztuk a témaköröket. Ezzel évről-évre megújíthatjuk Örökös Boldog Iskola címünket. Az erről szóló oklevelet ebben a tanévben egy szakmai nap keretében vettük át október 1-jén Budapesten az Erkel Színházban. A program sikerét bizonyítja, hogy míg két évvel ezelőtt közel 300, addig idén már több mint ezer intézmény részvételével zajlott a színvonalas címátadó ünnepség. Bagdy Bella, a boldogságórák megálmodója nyitotta meg a rendezvényt, Dr. Bagdy Emőke és prof. Oláh Attila a program tudományos hátteréről tartott előadást, lelkes pedagógusok pedig saját tapasztalataikat osztották meg velünk az általuk tartott boldogságórák kapcsán. Újabb értékes eszközökkel: könyvekkel, kártya- és társasjátékkal, hanganyaggal gazdagodtunk, melyet az oklevél mellett ingyenesen vehettünk át. Töretlen hittel folytatjuk tovább a munkát, bízva abban, hogy a program jótékony hatását mind a gyerekek, mind a pedagógusok, s rajtuk keresztül a szülők is megtapasztalhatják.

Kategória: Hírek