Április 25-én iskolánk csapata részt vett a Mórahalmon megrendezett kistérségi Csizmazia György Komplex Természetvédelmi versenyen. A tanulók a fenntarthatóság témában mérték össze tudásukat. Filmrészletek alapján véleményt formáltak a környezetvédelemről, diagramokat, ábrákat elemeztek a környezetszennyezés közeli és távolabbi hatásairól. Az alapos felkészülés és a jó csapatmunkának köszönhetően diákjaink az előkelő III. helyezést érték el. A program zárásaként a versenyzők meglátogattak egy vendégházat, amely az organikus építészet szabályai szerint épült. Érdekes volt megfigyelni, hogyan alkalmazzák a nádat külső szigetelő anyagként, a légkondicionáló berendezést pedig a jó tájolással és az átszellőztetésével oldják meg.

A csapat tagjai voltak: Halácsi Bori, Fűz Barbara, Halácsi Anna, Fodor Gyöngyi

Gratulálunk a szép eredményhez!

Kónya Imola

felkészítő tanár