2018. április 9-16. között Mátyás királyé és a digitális eszközöké volt a főszerep iskolánk 4. osztályában. Az új információk elsajátításában hangsúlyos szerepet töltött be a különféle informatikai eszközök használata. A projekt keretében Mátyás királyról szóló mondák és mesék révén új ismeretekre tehettek szert. Felderíthették a királyi udvart, megismerkedhettek jellegzetes szereplőivel, köztük a lovagokkal és a lovagi erényekkel, ehhez kapcsolódóan pedig a címer fogalmával, és megalkothatták saját megkülönböztető jelképüket. Várat készítettek és lovagi játékokon mérhették össze erejüket. Megismerkedhettek a krónikások tevékenységével, majd maguk is krónikásokká válhattak. A projekt legfőbb célja a digitális kompetencia fejlesztése és a kerettantervi fejlesztések megvalósítása volt infokommunikációs eszközök hatékony felhasználásával.

Diákjaink írták a témahétről:

„… A negyedik napon is sokat tanultunk, krónikát írtunk és Adj király katonáztunk.
Az ötödik napon várat alkottunk, ’Oroszlánok csarnoka’ most már csak így hívjuk.
Hatodik nap lovaggá avattak, nagyon- nagyon szuper volt és tetszett minden diáknak.”

„…Megkérdeztük tanár nénit: Mit kell órán csinálni?
S elmondta, hogy a laptopot fogjuk sokat használni.
Sok mindent megtudtunk Mátyásról a sok mondából.
Megírtuk a hét krónikáját, így lett egy szuper videónk….”

Masáné Szekeres Ildikó és Balogh- Kis Kitti
projektvezetők

Kategóriák: Hírek

Az Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Csólyospálosi Tagintézménye (6135 Csólyospálos, Kossuth L.u.58.) beiskolázási körzete: Csólyospálos község közigazgatási területe