Április hónapban zajlottak a Magyar Diáksport Szövetség által szervezett Labdarúgás Diákolimpia körzeti fordulók. A tavalyi év elképesztő sikerei után idén sem volt kérdés, hogy szerepelnek-e a kiírásban a Csólyospálosi Általános Iskola focistái.

I. korcsoport
2018.04.05. Ruzsa

A legkisebbek egész évben nagyon jó munkát végeznek, és az idei eredményeik is nagyon jók, ezért nagy reményekkel érkeztünk a tornára. A körzetből nyolc csapat vett részt a versenyen, ezeket két négyes csoportra sorsolták a szervezők. Mi a csoportunkat 100%-os mérleggel tudtuk megnyerni, volt olyan csapat, aki 16 gólt kapott támadóinktól. Az elődöntőben is magabiztosan tudtuk nyerni, így a döntőben mérkőzhettünk az aranyéremért. Sajnos ezúttal Bordány csapata volt a jobb, 2-1 arányban győzni tudott, így nekünk az ezüstérem jutott. Tartogatni kellett volna a csoportban szerzett sok-sok gólból egyet-kettőt a döntőre is…

A csapat tagjai: Komma Boldizsár, Kónya Miron, Kullai Máté, Lukács Bálint, Rácz Veronika, Répás Marcell, Zámbó Miron

II. korcsoport
2018.04.06. Ruzsa

A II. korcsoport az a csapat, amelyik a tavalyi tanévben a Diákolimpia országos döntőjében szerepelt. Nem titkolt szándékunk volt, hogy idén is megpróbálkozunk a továbbjutással, csak most eggyel nagyobb korosztályban. A csoport megnyerésével ezen a napon sem volt gondunk, ám az elődöntőben régi riválisunk, Bordány megálljt parancsolt nekünk. A bronzmeccset volt lehetőségünk javítani, ami sikerült is, így egy bronzéremmel térhettünk haza.

A csapat tagjai: Fodor Ádám, Juhász Edvin, Kapás Levente, Kovács Kevin, Magyar Zalán, Márta Gergő, Répás Marcell és Zámbó Milán

III. korcsoport
2018.04.11. Ruzsa

A III. korcsoport két idei sorozatot is megszakított, először is nem sikerült megnyernünk csoportunkat. Második helyen viszont továbbjutottunk, és az elődöntőben Mórahalom ellen meccsezhettünk. Az egész tornán hiányoltam a csapatból az elszántságot, ami ki is csúcsosodott az elődöntőben, így vereséget szenvedtünk. A bronzmeccsen nem más, mint Bordány csapata volt az ellenfelünk, de megfelelő motiváció hiányában őket sem tudtuk legyőzni, így megszakítva a másik sorozatot is. Ezúttal érem nélkül maradtunk.

A csapat tagjai: Kertész Márk, Kovács Kevin, Marton Gyula, Menyhárt Dominik, Rácz Endre, Szilágyi Ádám és Tóth Bálint

IV. korcsoport
2018.04.12. Ruzsa

Ebben a korosztályban is országos döntőig jutottunk tavaly, ám idén ettől a bravúrtól nagyon messze voltunk. Kilenc csapat nevezett a versenyre, ebből mi a hatodik helyre voltunk jók. Az első meccstől kezdve érezni lehetett a fiúkon a koncentráció hiányát és az akarást. Tanultunk viszont a gyengébb szereplésből, és ez a legfontosabb.

A csapat tagjai: Kertész Márk, Kertész Máté, Marton Gyula, Menyhárt Dominik, Ördögh Zalán, Patyi Milán, Simon Gábor, Szabó Bence és Varró Kevin

III-IV. korcsoport Leány
2018.04.10. Zákányszék

Az idei tanévben rendhagyó módon leány csapatot is toboroztunk a Diákolimpiára, bízva abban, hogy talán a lányok is kedvet kapnak a focihoz. Nem is volt nehéz rábeszélni őket, szívesen húztak mezt és focicipőt. A négy nevezett csapatból negyedik helyen zártunk, ám sok szép gólt sikerült szereznünk. A lányok nagyon jól érezték magukat, nem is beszélve arról, hogy szereplésükkel nem kevés leányzónak hozták meg a kedvét a focihoz.

A csapat tagjai: Gombos Szonja Eliza, Rabi Ramóna, Fodor Gyöngyvér, Provics Lili, Gyuris Zsófia, Kurgyis Vivien és Halácsi Anna

Ábrahám-Furus Gergő
edző

Kategória: Hírek