A Csólyospálosi Általános Iskolában kis közösségünk remek összefogásának köszönhetően színvonalas előadással ünnepelte meg nemzeti ünnepünket március 15-én. Településünkön, Csólyospáloson mint mindig, iskolánk tanulói a főszereplői a kulturális rendezvényeknek. Idén nemcsak a jelenlegi, hanem volt diákjaink is aktív szerepet vállaltak az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója alkalmából rendezett emlékműsorban. „Lészen ágyú” című fantáziajátékot láthatta a közönség, amely Gábor Áronnak, a szabadságharc tüzérparancsnokának, ágyúöntőjének állított emléket. A diákok mellett színpadra lépett felkészítő tanáruk, valamint az egyik szülő is. Ezzel az összefogással is bizonyítottuk a szülő – gyermek – pedagógus hármas kiváló együttműködését iskolánkban. Testvér a testvérrel, szülő a gyermekével, tanár a diákjaival lépett színpadra. Teltházas (közel 300 fős) közönség előtt aratott hatalmas sikert a kompánia. Lezsák Sándor országgyűlési képviselőnk, a Magyar Parlament alelnöke – aki megtisztelte jelenlétével ünnepségünket – is fejet hajtott az előadásban szereplők előtt. Ezek az elismerő szavak egyrészt jóleső érzéssel töltenek el, másrészt ösztönzőleg hatnak és újabb erőt adnak a további munkánkhoz. Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy egy 156 fős iskolából több mint 30 tehetséges gyermek tud egyszerre színpadra állni és sikeres lenni.
Az előadás után csodálatos látvány volt az esti szürkületben vonuló fáklyás menet, amely a falu központjában lévő kopjafánál ért véget a koszorúzásokkal.


Geráné Kullai Melinda
tagintézmény-vezető

Kategória: Hírek